USTAWIENIA SYSTEMOWE

wg metody HELLINGERA

O Metodzie i podejściu

Ustawienia systemowe to niezwykle silna i skuteczna metoda pozwalająca na dotarcie do głębokich przyczyn tego, co nas nurtuje. Obojętnie czy wykonujemy własne ustawienie, czy uczestniczymy jedynie jako reprezentanci w ustawieniach innych osób, stają się one inspirującym doświadczeniem zarówno rozwojowym, jak i terapeutycznym.

Metoda ta - najkrócej - polega na "ustawieniu" swojej relacji, rodziny czy systemu w którym jesteś. Osoby z grupy wcielają się w poszczególnych jej członków - reprezentując ich. Wykorzystuje się tu fascynujące zjawisko tzw. "wiedzącego pola" - obcy człowiek postawiony symbolicznie na miejscu kogoś z rodziny klienta, ma takie same odczucia, jak realna osoba.

Photogenica-PHX176938476
Photogenica-PHX176939546

Bert Hellinger, jej twórca, odkrył dzięki niej zasady, jakie zachodzą w systemach rodzinnych i wpływ tych systemów na kolejne pokolenia ich członków. Odkrył również, jak uporządkowywać pogmatwane i zerwane więzi, tak by swą rodzinę i związki doświadczać jako coś, co nas wspiera i z czego czerpiemy siłę.

 

Ustawienia są również czymś dużo więcej niż samą metodą.  Są określoną filozofią  życiową, wzbogacającą sposób, w jaki patrzymy na siebie, nasze relacje i więzi, oraz na samo życie.

Najlepiej poznać je przez doświadczenie własne – przyjść na warsztat, zobaczyć, poczuć, sprawdzić i dowiedzieć się więcej o wartości tego typu pracy dla siebie. Metoda jest fenomenologiczna, trudno poddaje się opisowi. To trzeba zobaczyć i sprawdzić samemu. Można przyjść na spotkanie z własnym tematem/problem do rozwiązania lub uczestniczyć jako obserwator - brać udział w ustawieniach innych osób i w ćwiczeniach. Obie formy udziału są cenne dla uczestników.

Zastosowanie

Ustawienia mają uniwersalne zastosowanie. Możemy dzięki nim pracować nad rozwiązaniem problemów:

  • Rodzinnych
  • Relacyjnych
  • Osobistych
  • Problemów z dziećmi
  • wspieranie procesów zdrowienia
  • Może być też z powodzeniem używana z znajdowaniu rozwiązań związanych z pracą, finansami, decyzjami czy biznesem.

Warsztaty ustawieniowe

Jak udaje się miłość

Ustawienia Systemowe dla Par I Singli

Prowadzi Martin Walczak, w Warszawie i Toruniu

Przemiany

Ustawienia Systemowe  z  Martinem Walczakiem

Finanse i pomyślność

Ustawienia Systemowe  z  Martinem Walczakiem

Ustawienia w gabinecie

Ustawienia Systemowe  z  Martinem Walczakiem

Terminarz najbliższych znajdziesz tutaj

Dodatkowe informacje i zapisy:

telefon: +48 501 732 110
mail: info@martinwalczak.pl